נעים להכיר

שמי יואב זיידן, בן זוג ואבא, מטפל, אמן, ספורטאי, אוהב טבע, סקרן ועוד כמה דברים… וכמו שהבת שלי מגדירה את המקצוע שלי, אני רופא נפש.

עובד סוציאלי מוסמך, פסיכותרפיסט אינטגרטיבי, מטפל זוגי. מטפל בקליניקה אונליין.
הקליניקה מזמינה אליה את כל מי שמבקש עבור עצמו טיפול רגשי וביניהם נוודים דיגיטליים, ישראלים ברילוקיישן ובתהליך הגירה. הקליניקה פתוחה גם לזוגות ביחסים א-מונוגמיים ולקהילה הגאה.

מטפל ומלווה א.נשים וזוגות בנוודות, הגירה, רילוקיישן והתמודדות עם קשיי ושאלות החיים.

מטפל ומלווה התחום האבל ושכול.

מטפל ומלווה א.נשים המתמודדים עם פוסט טראומה והשפעתה על מעגלי החיים.

משלב בטיפול צלילים מרפאים בנגינה על תוף לשונות Rav-Vast

ומביא לקליניקה כלי טיפול נוספים מעולם הטבע תרפיה.

מנחה קבוצות ומוביל מעגלי גברים

הכשרות

כבר מעל עשור שבו אני לומד ומתפתח על מנת שאוכל להיות מטפל כמה שיותר שלם.

בעל תואר ראשון ובדרך לתואר השני (M.A) בעבודה סוציאלית ממכללת תל חי בהנחיה וטיפול קבוצתי.

באופן לא פורמאלי – מתרגל מדיטציה ומיינדפולנס, כותב טקסטים ושירים, מנגן, שר, משחק, רץ ומצייר.

כל אלו מצטרפים לניסיון רב השנים בעבודה עם נוער ומבוגרים בתחום בריאות הנפש, טבע תרפיה, עבודה עם אוכלוסיות קצה (עבריינות, עוני, אלימות, סמים, אלכוהול), טיפול בגברים המתמודדים עם פוסט טראומה צבאית, והנחיית קבוצות נוער ומבוגרים במסגרות של עמותות שונות.  

מאיפה התחלתי

דרכי בעולם הטיפול התחילה בהוסטל של אל"וט שם הבנתי כי מקומי בעולם נפש האדם. המשכתי משם בטבעיות ללימודי תואר ראשון (B.A) ותואר שני (M.A) בעבודה סוציאלית ותעודה מטעם המסלול היוקרתי "לחץ וטראומה" במכללת "תל חי". לאורך השנים למדתי טיפול זוגי EFT, וכיום חבר אני באגודה הבינלאומית של מטפלי EFT ורשום כמטפל מן המניין באגודת EFT ISRAEL. והוכשרתי כפסיכותרפיסט ברוח ה"האקומי" פסיכותרפית גוף נפש ומיינדפולנס.

במהלך השנים צברתי ניסיון במספר גישות טיפוליות אשר מעצבות עד היום את דרכי כמטפל, בין השאר התנדבתי בקו החם של עמותת ער"ן, שימשתי כעובד סוציאלי במרפאה ציבורית לבריאות הנפש בשדרות במהלך מבצע "צוק איתן" ונתתי מענה לתושבי עוטף עזה, שימשתי כעובד סוציאלי בעמותת "נירים בשכונות" בנתיבות וניהלתי וליוויתי מסעות טיפול בטבע במספר מסגרות – בעמותת "נירים בשכונות וכנותן שירות לצה"ל בבסיס "חוות השומר" ובמסגרת עמותת דרך לוטן שנותנת מענה לנוער ומבוגרים.

בנוסף, אני ממקימי חוות קיימא חוקוק , חווה חקלאית אורגנית המספקת מקום תעסוקה טיפולי לנוער נושר.

האנשים, האירועים והחוויות בהם נתקלתי במהלך שנות פעילותי כמטפל ולומד השפיעו על דרכי כמטפל אישי, זוגי וקבוצתי.

אתיקה מקצועית

למקצועות הטיפול ישנה אתיקה מקצועית סדורה וכך גם בפסיכותרפיה. אני פועל בצורה הדוקה על פי חוקי האתיקה, מתוך אמונה וידיעה כי לא ניתן להיות מטפל ולהוות מרחב בטוח עבור כל אדם באשר הוא ללא החזקה של התנהלות אתית וראייה שלמה של זכויות הקיום של האדם אשר הגיע אליי ומניח את נפשו ואת מסע חייו אצלי בקליניקה.

גם אני מטופל

כל מטפל הוא גם מטופל, בעברו וגם בהווה. וכך גם אני. המסע האישי שלי למען ריפוי הנפש שלי וצמיחה מתוך מסע חיי בארץ ובחו"ל הוא חלק אינטגרלי בהיותי מטפל שלם יותר עבור כל אחד ואחת.
ישבתי על כיסא המטופל במשך מספר שנים אצל מטפלים שונים, מתחומי טיפול שונים.
אני יודע ומבין לעומק את חוויית הישיבה על כיסא המטופל.

דרך הדרכה וליווי עמיתים, ישנה הסתכלות למידה תמידית והתבוננות תמידית על נפש המטפל והמטופל, תוך כדי שמירה הדוקה על חוקי הסודיות ושמירת הביטחון האישי של מטופל.

כיום אני משלב מספר עולמות בתוך התפיסה הטיפולית שלי. ומביא למפגש המתקיים בקליניקה אם היא בחדר ואם בטבע, אינטגרציה של כלים. התפיסה הכוללת היא כי אנו יצור אחד המורכב מגוף, נפש וטבע . ולכל רגש, אירוע שאנחנו חווים יש גם ביטוי גופני. והביטוי הזה מחפש לצאת החוצה, מחפש להשלים תהליך של עיבוד לאירוע, למחשבה ולרגש שמלווים אותו.

בעזרת כלים מעולם הטיפול הקוגניטיבי, EFT (טיפול ממוקד רגש), האקומי, טיפול דרך שטח, נוכל יחד למסע גילוי משותף של הנפש, לפגוש רבדים שאולי לא ציפינו לפגוש ולצאת מהם מחוזקים.

השילוב בין העולמות הטיפוליים עוזר לייצר התארגנות נפשית חדשה אשר מאפשרת חיבור בין העולם הרגשי לבין דפוסי ההתנהגות המשתנים בהדרגה.

תודה שקראתם, מחכה לפגוש אתכם בקליניקה.