מי אני

"רק על עצמי לספר ידעתי" אמרה רחל, אבל האמת שלספר על עצמך זה לא קל. אז מאיפה אתחיל?

יואב זיידן, פסיכותרפיסט בוגר הכשרת האקומי, מטפל זוגי בגישת טיפול ממוקד רגש (EFT)

מתמחה בטיפול בגברים המתמודדים עם פוסט טראומה והשפעתה על מעגלי החיים. הקליניקה פתוחה גם לזוגות ביחסים א-מונוגמיים ולקהילה הגאה

בן 38, נשוי ואב לשניים מתגורר בצפון ליד הכנרת.

 • בוגר הכשרת האקומי (Hakomi), פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס וגוף-נפש
 • מטפל EFT (טיפול ממוקד רגש) חבר באגודה הבינלאומית של מטפלי EFT
  ורשום כמטפל מן המניין
  באגודת EFT ISRAEL
 • בעל תואר ראשון (B.A) בעבודה סוציאלית ממכללת תל חי.
 • בוגר מסלול "לחץ וטראומה" (כלים להתערבות מיידית בעת אירועי דחק)
 • מטפל ראשי וראש חוליה במסעות טבע טיפוליים קבוצתיים, זוגיים ופרטניים
 • מנחה קבוצות ומוביל מעגלי גברים
 • משלב בטיפול צלילים מרפאים בנגינה על תוף לשונות Rav-Vast

מאיפה התחלתי?

דרכי בעולם הטיפול התחילה בהוסטל של אל"וט שם הבנתי כי מקומי בעולם נפש האדם. המשכתי משם בטבעיות ללימודי תואר ראשון (B.A) בעבודה סוציאלית ותעודה מטעם המסלול היוקרתי "לחץ וטראומה" במכללת "תל חי". בהמשך התעמקתי בגישת EFT, וכיום חבר אני באגודה הבינלאומית של מטפלי EFT ורשום כמטפל מן המניין באגודת EFT ISRAEL.

במהלך השנים צברתי ניסיון במספר גישות טיפוליות אשר מעצבות עד היום את דרכי כמטפל, בין השאר התנדבתי בקו החם של עמותת ער"ן, שימשתי כעובד סוציאלי במרפאה ציבורית לבריאות הנפש בשדרות במהלך מבצע "צוק איתן" ונתתי מענה לתושבי עוטף עזה, שימשתי כעובד סוציאלי בעמותת "נירים בשכונות" בנתיבות וניהלתי וליוויתי מסעות טיפול בטבע במספר מסגרות – בעמותת "נירים בשכונות וכנותן שירות לצה"ל בבסיס "חוות השומר" ובמסגרת עמותת דרך לוטן העובדת עם שירות המבחן לנוער ומבוגרים של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

בנוסף, אני ממקימי חוות קיימא חוקוק , חווה חקלאית אורגנית המספקת מקום תעסוקה טיפולי לנוער נושר.

האנשים, האירועים והחוויות בהם נתקלתי במהלך שנות פעילותי כמטפל ולומד השפיעו על דרכי כמטפל אישי, זוגי וקבוצתי. עוד על הגישה הטיפולית שלי >>

כיום אני משלב מספר עולמות בתוך התפיסה הטיפולית שלי. ומביא למפגש המתקיים בקליניקה אם היא בחדר ואם בטבע, אינטגרציה  של כלים. התפיסה הכוללת היא כי אנו יצור אחד המורכב מגוף, נפש וטבע . ולכל רגש, אירוע שאנחנו חווים יש גם ביטוי גופני. והביטוי הזה מחפש לצאת החוצה, מחפש להשלים תהליך של עיבוד לאירוע, למחשבה ולרגש שמלווים אותו. 

בעזרת כלים מעולם הטיפול הקוגניטיבי, EFT (טיפול ממוקד רגש), טיפול דרך שטח, נוכל יחד למסע גילוי משותף של הנפש, לפגוש רבדים שאולי לא ציפינו לפגוש ולצאת מהם מחוזקים.

השילוב בין העולמות הטיפוליים עוזר לייצר התארגנות נפשית חדשה אשר מאפשרת חיבור בין העולם הרגשי לבין דפוסי ההתנהגות המשתנים בהדרגה.