טיפול בטבע

מה זה טיפול בטבע, ו-wilderness therapy (טיפול באתגר והרפתקאה)?
"רק יצאתי להליכה ולבסוף החלטתי להישאר עד השקיעה, כיוון שהיציאה החוצה, כך גיליתי, היא למעשה כניסה פנימה."(ג'ון מיור)

מאז ילדותי אני מטייל ומסתובב בטבע. בגבעות החול האינסופיות שהיו ליד הבית של הורי, בחוף הים ובתוך המים. בטיולי שבת של החברה להגנת הטבע.

מאז שאני זוכר את עצמי הטבע הינו מקום של מרגוע, של פריקת אנרגיה, מקום של חוסר גבולות ומרחב המכיל אותי ואת כל מה שאני רוצה לחשוב, להגיד, לצעוק, לרוץ, לקפוץ ועוד.

טיפול בטבע וטיפול באתגר והרפתקאה הינם בדיוק זה. הם לוקחים אותנו אל פשטות החוויה האנושית של המפגש הישיר עם הטבע. מציאת נחת ושקט אל מול אתגרי החיים. נותנים לנו חלון של זמן שפוי הרחק מהטרדות לחשוב, לעבד, להחליט, להרגיש, לפרק, את הכל במקום אשר יכול להכיל את הכל. ההכל הזה יכול להתפרק אל תוך אינסוף מבלי להפריע לאף אחד ובעצם להתקבל בהסכמה ואהבה חסרת מילים. קבלה של עצם הקיום באופן כל כך פשוט בדיוק כמו שהעץ פשוט עומד לו שם ופשוט קיים.

הטבע פשוט קיים, ומזכיר לנו שבעצם ככה גם אנחנו

אל הפשטות הזו אנו נוסיף שימוש בכלים של התבוננות ורפלקציה אישית, נשאל את עצמינו שאלות, נכתוב, נשתוק, ננווט, נדליק אש ונפגוש את עצמינו

אתם מוזמנים ומוזמנות למסע של ריפוי 

"ההצגה הגדולה הזו היא נצחית. תמיד יש זריחה איפשהו; הטל לעולם אינו מתייבש כולו בבת אחת; ממטרים יורדים ברציפות; אד עולה כל העת. זריחה נצחית, דמדומים נצחיים, על ימים, יבשות ואיים, כל אחד בתורו, עם סיבובו של כדור הארץ. (ג'ון מיור)